UZMAN KLİNİK PSİKOLOG

Uzman Klinik Psikolog Merve Ekşi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, EMDR, Aile Terapisi, Çözüm Odaklı Çift Terapisi ve Grup Terapisi kullanmaktadır. Farklı iş deneyimlerinden sonra 2012 yılından beri Şişli’de kendi ofisinde ergen ve yetişkinlerle çalışmaktadır ve EMDR Derneği kapsamında Fibromiyalji Projesi’nde gönüllü çalışma yürütmektedir. Ek olarak Prof. Dr. Medaim Yanık süpervizörlüğünde Dissosiyatif Kişilik Bozukluğu üzerine çalışmaktadır.

Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını Bilişsel Davranışçı Terapi uzmanlığı ile tamamladıktan sonra 2 yıl Aksa Hastanesi’nde ve Okmeydanı Polikliniği’nde terapist olarak çalışmıştır. Bu süreçte Okmeydanı bölgesinde azınlık halkın yaşadığı sorunlar üzerine yönelmiştir. Aynı zamanda Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nde sınav kaygısı psiko-eğitim grup çalışması yürütmüştür.

Üniversite eğitiminden sonra iki yıl çalıştığı İstanbul Valiliğine bağlı İstanbul Çocukları Vakfı'nda Prof. Dr. Bengi Semerci süpervizörlüğü ile "Yarın için Şimdiden" projesinde görev almıştır. Bu projede Esenler’de bulunan bir ilköğretim okulunda risk altındaki çocuklarla ve onların ebeveynleriyle çalışmıştır. Vakıfta çalıştığı süre içerisinde Kumkapı Yabancılar (Mülteci) Şubesi'nde kadın ve çocuklara psikolojik danışmanlık hizmeti vermiştir. Kuştepe bölgesinde madde kullanımını araştıran projede görev almıştır.

Üniversite yıllarında ise çeşitli projelerde aktif olarak görev almış ve stajlar yapmıştır. Bilgi Üniversitesi - Minik Yürekler Projesi kapsamında bir yıl boyunca Bahçelievler Çocuk Esirgeme Kurumu’nda 0-2 yaş grubu kız çocuklarıyla gönüllü olarak çalışmıştır. Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği - Kulaktan Kulağa Bağımlılık Önleme Projesi kapsamında bir devlet okulunda grup çalışması yönetip, “Bağımlılık Önleme” seminerleri vermiştir. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Bölümünde bir yıl boyunca vaka toplantılarına katılmış ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalında poliklinik ve yataklı serviste staj yapmıştır. Psikoterapist olma yolunda ilerlemesine katkı sağlayan stajını ise Prof. Dr. Bengi Semerci Enstitüsünde gerçekleştirmiştir.