UZMAN KLİNİK PSİKOLOG

Akdeniz 01.09.2020 ; Bu siteye Merve Hanım'dan ne kadar memnun kaldığımı anlatmak için tekrar girdiğimde 'en son 11.02.2019 tarihinde girdiniz' yazısını görünce çok duygulandım.cunku tam da o tarihlerde bulunduğum şehirde bana el uzatabilecek bir psikolog bulamamış artık başka şehirlerde arayışlara girmiştim.korkularim,kaygılarım,aglamalarim,panik atagim vsbana hayati zindan etmiş yaşamaktan hiç keyif almıyordum.dipsiz bir kuyuda boguluyordum sanki.yazilanlari görünce Merve Hanım la bi tanışmak istedim ki hayatimin ennnn doğru kararını vermişim.sukurler olsun o güne!aramızda kilometrelerce mesafe olunca internet üzerinden yaptığımız yaklaşık 4 ay süren seanslar sonucunda bana öyle iyi geldi ki...o kadar özel biri ki benim için..Bu süreçte yaşadığım korkunç bir olayda da yine telefonun ucunda hep yanibasimda destegimdi.samimiyet ve mesafeyi incecik bir çizgiyle ayırmak bu kadar profesyonel yapılabilir.hemcinsim olması onu tanımadan beni tereddüte düşürmüştü çünkü önyargılarım vardı ama hep iyi ki dedim.insanin anlaşıldığını hissetmesi,ama adım adım hislerinin yön değiştirmesi ve doğru yolu bulması onunla öyle güzel bir yolculukta gerçekleşti ki...her seansimizi iple çekiyor inanılmaz keyif alıyor onun o sakin duruşu bana inanılmaz huzur veriyordu.en son yaptığımız seansta artık bana ihtiyacınız yok dediğinde hem iyi olmama sevindim hem de sanki onu kaybetmiş gibi üzüldüm.kisaca bu satırları okuyan kişi mutlaka arayistadir ve Merve Hanım ı seçmekle hayatında dönüm noktası yaşayacaktır.beni çok daha kaliteli bir hayata kavuşturdu umarım daha bir-çok kişinin kalbine dokunur.tesekkurler Merve Hanım iyi ki varsınız:)

Gülşah Ö. 23.08.2019 ; Merve Hanımla ilk kez 2 sene önce anksiyete, duygu durum bozukluğu kaygılarım sebebiyle hayatımın en kötü dönemi olarak nitelendirdiğim bir zamanda Psikolog olan kardeşimin tavsiyesi ile tanıştım. Hayatıma o kadar güzel dokunuşları oldu ki; terapilerimizin dışında günlük hayatımda uygulayabileceğim nice tecrübeler kazandırıp, sağlıklı kararlar alabilmeme vesile oldu. 1 senelik bir aranın ardından ise; yeniden kendisine bu defa "kafamın içinde sesler duyuyorum." şikayetiyle gittiğimde Dissosiyatif Kişilik Bozukluğu teşhisi konuldu. (Yapılan testler sonucunda) DKB alanında ne yazık ki Türkiye de danışan sayısı çok az. Ancak benim en büyük şansım, kendisinin DKB alanında en iyi ve tek doktor olan Medaim YANIK 'ın süpervizörlüğünde eğitim almış olması oldu. Şu an Medaim Hoca ve kendisiyle terapilerimiz hala devam etmekte olup, 3 ay gibi kısa bir sürede bile kendimde olan değişimlerin, anlam veremediğim eylem ve olguları yaptığımız çalışmalar sayesinde çok güzel idare edebilmesini öğrendim. Danışan çok daha fazlası adeta pusulamız Merve Hanım :) Anksiyete ve Dissosiyatif Kişilik Bozukluğu alanında kendisini şiddetle tavsiye ediyorum. Güler yüzlülüğünüz, yardımseverliğiniz ve samimiyetiniz ile iyi ki hayatıma dokundunuz !

Damla İ. 29.04.2019 ; Merve hanım ile buradaki pozitif tavsiyeleri okuduktan sonra iletişime geçtim ve çalışmaya başladık. İlaçlarımı kafama göre bırakmıştım ve içimde olan biten her şeyi biriyle konuşmak istiyordum. Tedaviye başlarken; neden başladığımı ve bana neler olduğu konusunda bir farkındalık içerisindeydim ve bunları kendisine aktardığımda beni çok doğru yönlendirdi ve daha ilk seanstan itibaren iyileşmeye başladığımı bana hissettirdi. Kendisi ile her konuştuğumda kendimle ilgili yeni bir şey farkediyorum ve bunları bana kattığı için kendisine minnet duyuyorum. Çok profesyonel bir insan, aranızda bir bağ kurduğunuzu size hissettirecek kadar da cana yakın biri. Hayatta çok büyük kayıplar yaşadım ve enkazını birlikte yüklendiğim biri gibi. Ayrıca çok sabırlı, ödünç verdiği kitapları haftalarca getirmediğim oluyor ve beni hiç mahçup hissettirmiyor. Ben öğrenciyim, kendisini hocam gibi görüyorum ve bilgi birikiminden yararlanmak, kapabildiğim her şeyi kapıp kendimi tamamlamak konusunda benim için sonsuz bir kaynak Merve hanım. Bazı seanslar ise sadece sohbet etmek istediğim oluyor, hoş sohbetini aradığım bir insan haline geldi hayatımda. Herkesin kalbine dokunabilen biri, umarım yardıma ihtiyacı olanların yolu Merve hanım ile kesişir. Kendisini çok seviyorum bunu her seans sonu kendisine de söylüyorum. İyi ki var.

Uzm. Psk. Başak İnce 9.12.2018 ; Çok sevgili meslektaşım Uzman Psikolog Merve Ekşi ile 2011 ylında İstanbul Valiliğine bağlı İstanbul Çocukları Vakfı tarafından yürütülen "Yarın için Şimdiden" projesinde çalışırken tanıştım. Kendisini her zaman geliştirmeye açık olan, çalışkan, iletişimi güçlü, özenli, işini çok severek yapan ve etik ilkelere uygun olarak çalışan bir uzmandır. Terapi beceleri yüksek olan Uzman Psikolog Merve Ekşi’yi psikoterapi almak isteyen herkese içtenlikle tavsiye ederim.

Selin 28.07.2018 ; Bir Psikoloji öğrencisi olarak Merve Hanım’dan psikolojik destek aldım. Kendisi etik ilkelere bağlı kalan, anlayışlı yapısıyla danışana kendisini rahat hissettiren, ne istediğinize kulak veren ve bunun için çalışan alanında çok çok iyi bir klinik psikolog. Kısa süren terapi sürecimde günlük hayatımı büyük ölçüde etkileyen problemimi çözmem için yardımcı oldu. Nokta atışı şeklinde sorunun kökenini anladı ve bunu çözmek için işe koyuldu. Kendisi sağladığı psikolojik iyileşmeye ek olarak beni mesleki anlamda da rol model olarak geliştirdi. Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Kendisine burdan da teşekkür ederim...

Çiğdem 05.06.2018 ; Merve Hanımla, merkezi bir lokasyonda psikolog arayışı içindeyken bu sitedeki okuduğum yorum ve tavsiyeler üzerine tanıştım. Tarafsızca dinlenmeye ve geçmişimde yaşadıklarımdan dolayı yarını planlamakta zorlandığım dönemden kurtulmaya ihtiyacım vardı. Biliyordum birşeyler beni olumsuz etkiliyordu. Hayatımda Olumlu giden birçok şey vardı peki ayaklarımın takıldığı nokta neydi beni mutsuz eden zaman zaman ürküten ve sürekli sürekli sürekli kaygılandıran şeyler nelerdi? Neden bu kadar stres ve kaygı yüklüydüm. Hepsini konuştuk. Geçmişimden gelen tetikleyici unsurları tespit ettik. Sadece konuştuk ve problemlerimi tespit edebildiğim noktaya geldiğimde çözüme ulaşmam yolunda çok güzel adımlar attık. Bakış açımın ne kadar değiştiğini... (Devamı için tıklayınız)

İrem 05.06.2018 ; Kendime dair bütün umutlarım bitmeye başlamışken tanıdım Merve ablayı. Daha önceden gittiğim psikologlar bende bir etki bırakmamışken Merve ablayla ilk konuşmamızdan sonra bana yardım edebileceğini anlamıştım. İçimde yaşadığım o kötü duygulardan, anksiyeteden uzaklaştırdı beni. EMDR ile kötü geçmişimi hafifletti ve sonunda rahat bir nefes almamı sağladı. Her hafta Merve ablanın odasından çıkarken rahatlamış ve mutlu çıktım. Samimi, güler yüzlü ve gerçekçi oluşu sayesinde Merve ablayı gerçekten kendi ablam yerine koydum. Bana hiç bir zaman hayatımın toz pembe olacağına inandırmadı aksine hayatın gerçekleriyle karşılaştığımda nasıl sağlam duracağım hakkında bana yardımcı oldu. Gerçekten çok büyük içtenlikle Merve ablayı tevsiye ediyorum. Asla yargılamadan büyük bir özenle ve dikkatlice dinleyebilen ve empati yeteneği çok yüksek bir psikolog.

R.Ç 16.02.2018 ; Merve ablayla yaklaşık 2 yıl önce, sıkıntılarımın, kimselere anlatamadığım karanlık dünyamın içinde kaybolduğum bir zamanda tanıştım. Üniversiteye başladığım yıl bazı problemler yaşadığımı farkettim. Sosyal ortamlarda kendimi rahatsız hissediyordum, bunun fiziksel belirtileri de oluyordu. Araştırdım ve kaygı bozukluğu yaşadığımı anladım. Yardım almak için ilk kendi üniversitemde bir psikologla görüştüm kısa süreli birşeyler oluyordu fakat rahatsızlığımda azalma olmuyordu. Daha sonrasında başka bir psikoloğa danıştım. 1 yıl kadar çalıştıktan sonra hala halledemediğim sıkıntılarım vardı. Her şeyin farkındaydım fakat duygu kanallarıma iletemiyorduk. O psikolog 1 yıl sonunda beni Merve ablaya yönlendirdi. Onunla tanıştığım ilk günden beri belki de hayatımda kimseyi ne bu kadar sevdim ne de bu kadar sevildiğimi hissettim. Canayakın ve sevecen tavrıyla kendimi ona çok yakın hissettim. Benim için yeri geldi ablalarımdan daha yakın abla oldu, yeri geldi uzman oldu, yeri geldi arkadaş oldu. Hiç kimseye anlatamadığım travmalarımı, sıkıntılarımı, zihnimden geçenleri sadece ona anlatabildim...

(Devamı için tıklayınız)

S.y.y 07.02.2018 ; Sevgili merve hanimla 2017 nisandan beri beraber sorunlarim üzerinde calisiyoruz.ben hekimim.bircok psikiyatris ve bir psikolog deneyimim oldu.kendisine basladigimda ilac kulaniyor ve kotu bir psikolojide yasamaya calisiyordum.bu sitedeki tavsiyeler doğrultusunda kendisine basvurdum.su an uzulerek soyluyorum ki yasamak istemiyordum.hayatimdan nefret ediyordum.sorunlarim uzerinde emdr calismalari yapmaya basladik.tam bu sirada ev arkadasim akrabam evimizde intihat etti.boyle bir travma beni cok etkilemisti.ama cok sansliyim ki o vardi.hemen emdr yaptik.su an etkisi o kadar az ki olayin. Bunun haricinde guncel veya gecmise dayali bircok calisma yaptik.o kadar mutlu ve huzurluyum ki.artik hicbir umutsuz dusuncem yok.hayatimdaguzel gelismeler oluyor.biraz daha yolumuz var ki bir yil onceki halimden bambaskayim.psikologa zerre inanmayan babamı bile tek konusmada etkiledi su an gayet pozitif bakis acisi.asla dakikalar saymaz... (Devamı için tıklayınız)

F.D.Y 05.02.2018 ; Merve Hanımla babamı kanserden kaybettikten sonra tanıştım. Kendi kendime atlatabileceğimi düşündüğüm bir yas dönemi beni depresyona doğru sürüklediği sırada beni bu durumun içinden çekip çıkardı. Zamansız gelen ağlama krizleri, yaşadığım travmatik süreçleri tekrar yaşamak ve etraftan gelen bana babamı ve ölüm sürecini hatırlatan en ufak tetikleyicileri EMDR yöntemi ile çözdük. Kendisi benim ilk psikolog deneyimim ve başkalarının yaşadıkları birçok psikolog arayışı deneyimlerini okudukça ne kadar şanslı olduğumu fark ettim. Olumsuz bir deneme yaşamış olsaydım belkide kimsenin sorunlarımı çözemeyeceğini düşünüp çok daha depresif bir hale gelebilirdim. Bunun yanında sorunları çözümlemekle kalmayıp ileride sorunlarla nasıl baş edebileceğinizi de Merve hanım o kadar iyi anlatıyor ki. Sadece yönlendirmek değil olayın nasıl oluştuğunu nasıl ilerleyeceğini çözümünün nasıl olacağını en ince ayrıntısına kadar anlatıyor böylelikle süreci danışanın da anlamasını sağlıyor. Benim için en tatmin edici yanı da bu olmuştur. Ayrıca ses tonu ve sakinliği de insana huzur veren türden. Merve hanım gibi bir psikoloğa denk geleceğimi bilseydim kesinlikle yas dönemimi kendi kendime atlatmaya çalışmaz, çok daha önce kendisine danışırdım. Kendisine çok teşekkür ederim... (Devamı için tıklayınız)

Emine 08.02.2018 ; Merve hanım hakkında düşündüğüm iyi şeyler zaten yazılmış hepsine katıldığımı belirtiyorum ve ben benim için en önemli kriterleri belirtip,buna dikkat edenleri aydınlatırsam ne mutlu. İlk kriterim çoğu kişinin aklına görüşlerine kolay itimat etmeyen mantık tarafı çok ağır basan hayatta somut şeylerle tatmin olan biriyim. Bir psikologa kendimi açmam zordu. Daha önceden beni "seni anlıyorum"kelimesni sıkca tekrar eden danışmanla görüştüm ve bıraktım. Merve hanım zeki biri, ilk günden beni çözdü ve arz talep ilişkisi olusturdu bana sürekli somut bilgiler veriyor öğrendikce tatmin oluyorum.Altta yatan sebepleri öğrendikce algılarım açılıyor ve böyle zeki birine kendimi rahatca açıyorum.ikinci kriterim ;Piyasa da hep gülen, hep pozitif yaklaşan iyi düşünmemiz gerektiğini insanlara sabır ve anlayış ile yaklaşmamızı telkin eden psikologlar mevcut.Acıkcası ben o polyanna yaklasımlardan o ses tonundan rahatsız oluyorum. Gercek hayat öyle mi ? Yalancı bir sürü insan, egoist hocalar patronlar, çıkarcı yakınlar dolu değil mi ? İste merve hanımın farkı burada cıktı KENDİSİ PEMBE BİR HAYATA DEĞİL GERÇEK HAYATA ATIYOR SİZİ ,gerekli tüm bilgi ve ekipmanları vererek GÜÇLÜ BİR DURUŞLA KENDİNİZİ KORUMAYI ÖĞRETİYOR... (Devamı için tıklayınız)

Y.T 11-12-2017 ; Merve hanımla geçen sene tanıştım ve kendisiyle çalışmaya başladığımdan beri hayatım her geçen gün daha da güzelleşmeye başladı.Samimiyeti ve güler yüzlülüğü sayesinde sanki bir tanıdığınızla sohbet ediyormuş gibi hissediyorsunuz ve bu sayede birçok sorununuza çözüm bulabliyorsunuz. Alanına hakim olması da danışanları açısından büyük bir fırsat.Bu sayede sorunlarınıza gerçekçi ve kalıcı çözümler bulma şansına erişiyorsunuz ve bence Merve Hanım'ı bu kadar başarılı yapan da bu.Kendisiyle tanıştığım için çok mutluyum.Hayatında yolunda gitmeyen bir şeyler olan ve gerçekten başarılı,samimi ve güven veren bir uzman arayan herkese kesinlikle Merve hanımı öneriyorum.

Başak 09-12-2017 ; Merve Hanımla geçmişteki kötü anılarımın ve gelecek korkularımın arasında ezildiğim bir dönemde tanıştık. Kendimi değersiz,savunmasız ve güvensiz hissettiğim bir dönemdi ve devam edecek gücü kendimde bulamıyordum. Dolaba kaldırıp üstünü örttüğüm her anı teker teker üzerime dökülmüştü ve ben ne yapacağımı bilemez haldeydim. Bir türlü başedemediğim yoğun kaygılarım, kendime dahi itiraf edemediğim duygularım, kendini kapatmış bir vücudum vardı. Merve Hanım'ın daha ilk andan, o yoğun hayat enerjisini hissediyorsunuz. Sizi asla yargılamayan, güven veren, her daim destek olan, yanında huzur bulduğunuz bir arkadaş gibi sizi dinliyor, size inanıyor. Doğumumdan bugüne kadar yaşadığım, rahatsız olduğum, altında ezildiğim tüm anılarımı, uykularımı kaçıran kaygılarımı, cinsellikle ilgili sorunlarımı çalıştık. Bunu yaparken de desteğini hep hissettim ve sonunda yitirdiğim benlik saygımı geri kazandım. Kendimi sevmeyi unutmuşken, tekrardan kendimi sevmemi sağladı. Olaylara baktığım pencerelere yenilerini ekledik ve ben sayesinde yepyeni ufuklar kazandım. Hayat kalitemi etkileyecek boyuttaki kaygılarımı aştım. Kendisi mesleğinin tüm detaylarına o kadar hakim ki; benim gibi "Kendim için yaptığım en iyi şey terapi almak" derken buluverirsiniz kendinizi. Ben de kendisine bu site ve yorumlar aracılığı ile ulaşmıştım, o nedenle 6 ay sonra gelip yazmak istedim. Hayatıma bulaştırdığı güzellikler için kendisine çok teşekkür ederim :)

Mavi 27-11-2017 ; Kaygı sorunlarım olduğu, kendime aşırı yargılayıcı davrandığım ve hayatımda hiç birşeyle baş edemediğimi hissettiğim bir dönemde Merve Hanımı buldum. Terapi zorlu bir süreç insanın kendisine bile itiraf edemediği şeyleri bir de başkasına anlatması kolay değil. Ama Merve hanımın o kadar rahatlatıcı bir tutumu var ki, kafanızda büyüttüğünüz asla çözülemez dediğiniz sorunları bile paylaştığınızda, öncelikle bu yaşadıklarınızın çok normal olduğunu hissettiriyor. Sonra da bu sorunla ilgili daha önce hiç aklınıza gelmeyen bambaşka bir bakış açısı gösteriyor ve çözülemez dediğiniz sorununun gayet baş edilebilir, olağan bir sorun olduğunu anlıyorsunuz. Sizi kavramlara boğmadan her şeyi çok sade anlatıyor ve karşınızda bir uzmanla konuşmanın gerilimini hissetmek yerine daha çok kahve sohbetinde arkadaşınızla konuşuyormuş gibi rahatça anlatır buluyorsunuz kendinizi. Beni zorlayan bir sorunla karşılaştığımda, bunun benim kendimi geliştirmem ve güçlenmem için bir fırsat olduğunu düşünüyorum artık... (Devamı için tıklayınız)

Gizem 09-10-2017 ; Merve hanımla geçen sene tanıştım ve kendisiyle çalışmaya başladığımdan beri hayatım her geçen gün daha da güzelleşmeye başladı.Samimiyeti ve güler yüzlülüğü sayesinde sanki bir tanıdığınızla sohbet ediyormuş gibi hissediyorsunuz ve bu sayede birçok sorununuza çözüm bulabliyorsunuz. Alanına hakim olması da danışanları açısından büyük bir fırsat.Bu sayede sorunlarınıza gerçekçi ve kalıcı çözümler bulma şansına erişiyorsunuz ve bence Merve Hanım'ı bu kadar başarılı yapan da bu.Kendisiyle tanıştığım için çok mutluyum.Hayatında yolunda gitmeyen bir şeyler olan ve gerçekten başarılı,samimi ve güven veren bir uzman arayan herkese kesinlikle Merve hanımı öneriyorum.

Barış 08-09-2017 ; İlk defa bir psikoloğa gittiğimde tam bir hayal kırıklığına uğramıştım.Sonradan nasıl tekrardan başka birine gidebileceğimi düşünemiyordum bile. Hala kapısında beklediğimi ve tereddüt ettiğimi hatırlıyorum. Gerçekten hayatımda attığım en doğru adımdı diyebilirim.Güler yüzlü size gerçekten yardım etmek isteyen biriyle karşılaştım. Her konuda destek veren bu süreçte hep yanımda olan ve hala olmaya devam eden biri. Kendimi bulmama inanılmaz derecede yardım etti ve etmeye devam ediyor. Bir gün sizinde kendinizi bulmanız ve sorunlarınızı halletmeniz dileğiyle iyi günler.

Yağmur 12-07-2017 ; Sıcacık ve taptaze enerjisi, işindeki profesyonelliği, verdiği güven ve emekleri, yumuşacık, huzur veren sesi, güler yüzü ve her şeyden önemlisi hasta/müşteri - psikolog ilişkisinden öte tüm kalbiyle sunduğu samimiyeti sayesinde hayatımın en zor dönemlerini Merve ile atlatıyorum. Terapilerimiz boyunca ve sonrasında kendimle ve hayatla alakalı birçok şeyi keşfetme, çözme fırsatı buldum. Merve'yle tanıştığım için dünyanın en şanslı insanlarından biri olabilirim. Bu işi gerçekten sevdiği için yaptığını ilk saniyede anlayabilirsiniz. Bana kattıkları paha biçilemez. İyi ki var.

Gizem T. 22-06-2017 ; Merve ablayla kendimi kaybettiğim, düşüncelerim ve hislerim arasında dengesizlik yaşadığım, çelimsiz ve güçsüz hissettiğim bir dönemde tanıştım. Belki ailede tek çocuk olduğumdan belki de onun samimiyetinden dolayı bir abla yakınlığında görüyorum. Standart bir uzmandan farklı olarak yakın bir arkadaşınızla, ailenizden bir bireyle sohbet eder gibi çekinmeden şakalaşarak konuşabileceğiniz; size elleriyle kahve hazırlayıp getiren; yönlendirmek yerine kendi yönünüzü bulmanıza yardımcı olan bir danışman. Biz tanıştığımızda geçmişte yaşadığım ve saplı kaldığım konuları tartışıp, onların hayatıma müdahale etmesini engelleyerek yoluma devam etmeme aracı oldu. Dersler çıkarıp bugün bulunduğum konumun aslında benim için ne kadar büyük bir gelişme olduğunu gösterdi. Yaklaşık yarım senedir birlikte çalışıyoruz ve devam eden bir tedavimiz var. Gerçekten iyileşmek, mutlu hissetmek, yeniden kendini keşfedip kazanmak ancak bu kadar keyifli olabilir.

zep 30-05-2017 ; Sevgili Merve ile 1,5 yıl önce tanıştım. Sıkıntılı bir zamanımda, devam etmekte olduğum terapistimle rahat konuşamadığımı farkedip, bu site sayesinde Merve'ye ulaştım. Kendim için yaptığım en iyi şey böyle başladı. Mesleki bilgisi ve tecrübesi yanında iletişimi o kadar iyi ki. Güleryüzü, içtenliği, konuşurken bazen üzüldüğümde dizime koyduğu eli ile desteğini hep hissettirdi. Hem arkadaşıma kahve içmeye gitmişim gibi rahat hissettiriyor, hem de profesyonelliğini asla kaybetmeyip, çok güzel bir denge kuruyor. Çevrem tarafından yargılanma endişemi ve kendimi yargılama, suçlama alışkanlığımı yenmeme çok yardımı oldu Merve'nin. Ben 1,5 yıl önceye göre bambaşka bir insan olmadım, ama bambaşka olmaya ihtiyacım olmadığını gördüm ve çok daha huzurluyum artık. Burada başka bir danışan çok güzel bir yorum yapmış; 'Size kendisini ispatlamaz, size kendinizi ispatlar'. Ben de katılıyorum bu söze..

Yusuf C 10-03-2017 ; Psikolog Merve hanımla kaygı sorunuma çözüm arayışı içindeyken bu site vasıtasıyla tanıştım. Daha önceki iki farklı terapi deneyimimden sonuç alamamıştım. Ümitsiz ve karamsar olduğum bir dönemde hayatıma başka bir açıdan bakarak aslında herşeyin bir çözümü olduğunu gösterdi. Aceleye getirmeden sabırla dinleyerek ve yeri geldiğinde yaptığı müdahalelerle içinde olduğum çıkmazdan çıkmama yardımcı oldu. Kendime karşı ne kadar yargılayıcı ve acımasız olduğumun farkına vardım. Ve halen ne zaman ihtiyacım olsa kendisinin bana yardımcı olacağını biliyorum. Kendisine tekrardan çok teşekkür ediyorum. Yardıma ihtiyacı olanlara da tavsiye ediyorum...

Burcu A 10-02-2017 ; Sevgili psikologum Merve ile hamileligim sirasinda tanistim. Kendisine internetteki arastirmalarim ile bu siteden ulastim. Hamilelik sirasinda girdigim depresyondan dolayi zor zamanlar gecirdim. Merve bu surecte her zaman iyi tespitlerde bulunup beni dogru bir sekilde yonlendirdi. Seans disinda da ne zaman ihtiyacim olsa beni motive etti, yardimci oldu. Bu samimi ilgisi ve cabasi iyilesme surecinde bana da guc ve umut vermistir. Meslegini severek yapan, kendini gelistirmeye, herkese ayri ayri ilgi gostermeye ve yardimci olabilmeye onem veren biridir. Mutevazi bir ofiste danisanlarinin randevularini, onlarla iletisimlerini iyi bir sekilde organize ederek calismaktadir. Merve'ye bir kez de buradan tesekkur ediyor ve onun gibi isini severek, isine ve insanlara saygi duyarak elinden geleni yapan nice insanlarin olmasini diliyorum.

Gamze Nu. 16-11-2016 ; Merve hanım ile annem sayensinde tanıştım uzak oldugumuz için skype ile görüşme yapmıştık.eşimle zor zamanlardaydık birbimizi anlamakta,guvenmekte,biz olmakta yani aynı evde başka insan lar gibiydik bu konularda zorluk cekiyorduk..Sonra eşimle birlikte terafi görmeye basladik sorunlarımızın üstesinden gelemeyen yardım etti,en onemlisi bize biz olmamızda cok yardım etti.Mesleki açıdan düşünürsek de her konuda düşüncesiz onun yanına giderim.Mükemmel bi insan kendisi.Kendisi güvenilir,karşındakini çok rahat anlayabilen,her konuda elinden geleni yapabilecek bi insan. Bize karşı bi abla gibiydi,yüzünden gülücükler eksik olmazdı.çalıştığı yer okadar rahatlatıcı bi yer ki kapidan girdiğimde bile kendimi güvende hissettim.. Kendisine çok teşekkür ederim.

Semih. 16-11-2016 ; Merve hanımı burada anlatmaya kalksam eksik kalır . İşinde profesyonel yaklaşımı, iletişim uzmanı empatinin Türkiyedeki rol modeli bu kadar da insancıl olunur mu? Hep pozitif hem yardımsever bir o kadar da alçakgönüllü. Kendisine gittiğim zaman hayatimda merdivenler çıkıyorum resmen. O iyi ki var. O bir mega psikolog. Türkiyede Tarkan ne ise psikolojinin megastari da Merve Ekşi. Kendisiyle kısa sürede çok uzun yollar aldım ve almaya da devam edeceğim inşallah. Guleryuzlu olması sizi kendi sorunlarinizla başa çıkmaya sevkediyor. Size kendisini ispatlamaz size kendinizi ispatlar. Ona altın kelebek ödülünü vermek lazım en iyi Psikolog çünkü o. Uzun ince bir yolda gidiyorsanız gündüz gece bir molaniz Merve Ekşi olur ve o yoldan kendiniz olarak çıkar ve yolunuza devam edersiniz.

Ayşegül A. 12-08-2016 ; Merve psikoloğumu halam sayesinde tanıdım ve iyi ki de tanıdım. Evlilik öncesi buhranlarımı sayesinde sıkıntısız bir şekilde atlattım. Kendisinin en sevdiğim yönlerinden biri kesinlikle söylediklerinizi o kadar güzel özetleyerek size söylüyor kı farkındalığınızın artmama ihtimali gerçekten yok. Sıkıntılarla başetme yöntemlerini öğreniyorsunuz ve emdr ile çocukluğum ile ilgili geçmişe dönük sıkıntıları da giderdiğimizi düşünüyorum. Evliliğim dolayısı ile şehir dışına gittim dolayısı ile Merve hanım ile istesem de terapilerimize devam edemiyorum ama ihtiyacım olduğu her anda hiç tereddüt etmeden arayıp destek alabileceğimi biliyorum kı bu da bana kendisinin ne kadar samimi olduğunu gösteriyor. Ve son olarak bir çok psikolog, psikiyatri denemem oldu ama hiç birinde bu kadar verim almadım zaten kendisi ile terapilerimiz devam ederken ve bitikten sonra bunu çok düşündüm Merve hanım gerçekten işinde çok profesyonel ve çok samimi bütün bu sebeplerde de böyle bir ihtiyaç hissediyorsanız mutlaka kendisi ile görüşün.

K. Ö. 22-07-2016 ; Merve hanımdan bir tavsiye sonrası 6 aylık bir danışmanlık desteği aldım . Kaygı probleminden dolayı kendisine gitme gereksinimi hissetmiştim. Kendisinin de üzerinde uzmanlaştığı EMDR yöntemi ile temeli eski anılarıma dayanan sorunlarımı bir bir çözmeme yardımcı oldu ve stresli anlarımda kaygılarımla başa çıkabilmem tek başıma mücadele edebilmem konusunda destek oldu . Kendisinin içten güleryüzlü tavırları sayesinde seanslarda kendinizi çok rahat hissedebileceğiniz , seansların öncesi ve sonrasını kıyasladığınızda kendinizdeki büyük değişimi farkedebileceğiniz ,işinde uzman , profesyonel bir o kadar da ilgili ve sıcakkanlı iletişimi ile sorunlarınızı çözmenizde size de en fazla yardımcı olabileceğini düşündüğüm bir psikolog kendisi :)